Охорона праці та безпека життєдіяльності

ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ДОШКІЛЬНУ ОСВІТУ"
заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров’я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі дошкільних закладів. (Закон України "Про дошкільну освіту")
           Дитина повинна самостійно вирізняти основні небезпечні чинники довкілля. Знати правила безпечного перебування вдома, у дитячому садку, на вулиці, на воді, на льоду, на спортивному майданчику (Базовий компонент дошкільної освіти в Україні)
Що таке безпека дитини?
           Безпека – це знання дітей-дошкільників про певні небезпечні ситуації та людей, які можуть загрожувати здоров'ю та життю, уміння правильно поводитися у різних ситуаціях; навички самостійних рішень у певних надзвичайних ситуаціях.

• Батьки !
  • Не залишайте дітей дошкільного віку самих удома, навіть на короткий час.
  • Не дозволяйте відчиняти двері незнайомцям, навіть одягненим у поліцейську форму.
  • Навчайте за потреби користуватися телефоном для виклику служб:

Бажано вивчити з дитиною домашню адресу, ім'я та прізвище і телефон батьків.

• Забороняйте розмовляти з незнайомцями на вулиці та йти з ними, сідати в машину, навіть якщо вони запропонують відвезти дитину до мами. Поясніть, що батьки ніколи не пришлють за дитиною чужу людину.
  • Забороняйте піднімати на вулицях незнайомі предмети — вони можуть бути небезпечні (шприці, скло, склянки з рідиною, цукерки чи іншу їжу тощо).
  • Не дозволяйте бавитись ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами. Удома тримайте ці предмети в недоступному для дітей місці.
  • Не дозволяйте користуватися ліфтом без супроводу дорослих, учіть правильно користуватись ліфтом і правильно поводитись у разі поломки.
  • Запобігайте формування в дитини навичок жорстокого поводження з тваринами. Не дозволяйте дражнити тварину.
  • Не дозволяйте вмикати електроприлади за відсутності дорослого.
  • Не дозволяйте самостійно виходити на балкон та відчиняти вікна, поясніть дитині, яку небезпеку вони несуть.
  • Вивчіть з дитиною домашню адресу, телефон, або вкладіть до кишеньки дитини «особисту картку» з усіма даними, особливо якщо відвідуєте місця з великим скупченням людей.

Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я.

ПЕС ПАТРОН ЗАСТЕРІГАЄ!

Правила поведінки вдома та на вулиці під час воєнного стану https://www.youtube.com/watch?v=mwZpM2Rw49I

1. Сайт ДСНС «Розмінування України» з інтерактивною мапою небезпечних ділянок // Державна служба України з надзвичайних ситуацій

2. Серія відеороликів «Навчаємось мінній безпеці» // UNICEF Ukraine